Kosze parkowe: łatwiej utrzymać porządek

Na ulicach naszych miast ogromnym problem są walające się wszędzie śmieci. Problem ten nie dotyczy tylko ulic, ale także miejsc wypoczynku i relaksu. W parkach problem śmieci mogą rozwiązać  lub przynajmniej znacznie go zmniejszyć ustawione jak najczęściej kosze parkowe na śmieci.

Funkcjonalne kosze parkowe na śmieci

Kosze parkowe na śmieci powinny być przede wszystkim funkcjonalne i stosunkowo pojemne. Ale ich wzornictwo powinno pasować także do charakteru parku. Inne kosze parkowe na śmieci należy wybrać do parku, który otacza zabytkowy pałac, a inne do zwykłego miejskiego parku. Trzeba też pamiętać, że powinny one pasować do innych elementów małej architektury, która znajduje się w parku. Gdy są w nim ustawione drewniane ławki, betonowe kosze będą przy nich wyglądać wyjątkowo nieestetycznie. Do betonowej ławki wybieramy betonowe kosze na śmieci, do drewnianej – te wykonane z drewna.  Aby ławka nie zamieniła się w wysypisko śmieci, nie może zabraknąć przy niej kosza. Kosze na śmieci należy ustawiać możliwie jak najbliżej od siebie. Jesteśmy leniwi, nie będzie nam się chciało nieść papierka po cukierku kilka metrów dalej.

Kosze parkowe na śmieci dostępne są w różnych wzorach. Produkowane są z bardzo różnych materiałów. Ułatwiają utrzymanie porządku w parkach. Dzięki nim parkowe alejki, rabaty kwiatowe  trawniki nie zamieniają się w wysypisko śmieci. Im w parku jest ich więcej, tym oczywiście lepiej. Są nieodzowne w miejscach, w których jest mnóstwo ludzi. Powinny o tym pamiętać osoby, które sprawują opiekę nad miejskimi parkami.

Temat koszty na śmieci przybliżamy również w artykule  „Kosze parkowe na śmieci: element małej architektury”.

Kosze parkowe: łatwiej utrzymać porządek
4.9 (98.18%) 11 głosów