Kosze parkowe na śmieci: element małej architektury

Każdy z nas produkuje mnóstwo śmieci. Produkujemy je nie tylko we własnych domach, ale także korzystając z przestrzeni publicznej. Elementem, który pomaga w utrzymaniu porządku w przestrzeni publicznej są kosze na śmieci.

Kosze parkowe na śmieci zgodnie ze swoją nazwą przeznaczone są przede wszystkim do parków i skwerów miejskich. Oczywiście nie oznacza to, że kosze parkowe na śmieci sprawdzą się wyłącznie w tych miejscach. Śmiało można ustawiać je także na ulicach. Kosze parkowe na śmieci produkowane są z bardzo różnych materiałów, mają różne kształty i wielkość. Stąd też łatwo wybrać taki, który najlepiej pasuje do innych elementów małej architektury. Parkowy kosz na śmieci powinien więc być nie tylko funkcjonalny, ale także estetyczny.

Kosze na śmieci w parkach

Park jest miejscem spacerów i wypoczynku. Niezbędnym elementem małej architektury w każdym parku są ławki. Idealnie byłoby, gdyby osoby odpowiedzialne za utrzymanie w nim porządku, za jego wyposażenie wybrały kosze na śmieci, które będą wykonane z tych samych materiałów co ławki. Dzięki temu stworzą one spójną całość. Kosze parkowe muszą znaleźć się w różnych miejscach, im będzie ich więcej tym oczywiście lepiej. Jest mniejsze prawdopodobieństwo, że śmieci wylądują na trawnikach, rabatach kwiatowych i spacerowych alejkach. Duża liczba koszy sprawi, że mniej pracy będą miały osoby odpowiedzialne za utrzymanie w parku porządku. Na koniec warto wspomnieć, że w parku powinny znaleźć się także specjalne, wyraźnie oznaczone kosze na odpady produkowane przez psy.

Kosze parkowe na śmieci: element małej architektury
4.9 (98.95%) 19 głosów